A három limitált széria komolyabb felszereltségi csomagot is kapott, emellett, az egyiket a télre a másikat erdei túrákra, a harmadikat pedig sivatagi kirándulásra specializálták.
Forrás: Ford
A tél nem kifejezetten kedvez az autóeladásoknak, ezért a gyártók mindig kitalálnak valamit, hogy felkeltsék a vásárlási kedvet. A Ford világszerte legnépszerűbb pickupja a Ranger és most ebből hoztak össze három egyenként párszáz darabos limitált szériát.
Forrás: Ford
A Ford Ranger Splash Snow a téli különlegesség, amely már a dizájnjában is felidézi a leghidegebb évszakot, hiszen Avalanche (Lavina) szürkés fényezést kapott, amely a borongós, havas téli napok hangulatát adja vissza. Szénszálas panelekkel egészítették ki a karosszériát, és hójáró gumik vannak a felniken. A vasból első körben 750 példány készül.
Forrás: Ford
A Ford Ranger Splash Forest Edition a nyári variáns lesz. Vidám erdei mélyzöld fényezésével nagyon dögös lesz. Ebben bár helyett jobban szellőző textilkárpitozás van. Annyi még a különbség a Snow Editionhöz képest, hogy ennek még masszívabb terepes gumijai vannak.
Forrás: Ford
A Ford Ranger Splash Sand Edition a sivatagi változat, amelyet egy homoktengeres csapatásra ajánlanak. Persze azért nem hardcore gép, de egy kicsit felpiszkálták az alapmodellt. A homokszínű fényezés egészen tetszetős. A futóművet és a menetvezérlést laza talajhoz hangolták. Mindhárom csomag kompatibilis a normál Rangerekkel, nagyjából 1 millió pluszt kell fizetni rá.