A Fordnál annyira elégedettek a michigani üzemben kipróbált robotruhával, az exoskeletonnal, hogy a vállalat az összes gyárában bevezeti a használatát. A mesterséges külső váz segítségével csökken a bizonyos részfolyamatok elvégzéséhez szükséges idő és a munkások ízületeit, egészségét is védi.
Az exoskeleton az emberi testet magába foglaló teherhordó-helyváltoztató szerkezet, amolyan külső csontváz. A viselője akár tízszer akkora teher elviselésére képes, mivel a terhelést a külső váz veszi át. A segítségével növelhető a teljesítmény, csökkenthető a fáradékonyság és ebből következően a munkahelyi balesetek és káresemények száma is kevesebb.
A technológia fejlődése csak a michigani üzemben, hanem mindenhol, szerte a világon. A tesztelési időszak olyan jól sikerült, hogy a Ford immáron tizenöt gyárára terjesztette ki a használatát. Azok a munkatársak, akik a fejük felett, kinyújtott kézzel dolgoznak, összeszerelnek, csavaroznak, naponta akár 4600 alkalommal is felnyúlnak a magasba. Ez pedig fárasztó és baleset- és sérülésveszélyes.
Az Ekso Bionics által gyártott EksoVest exoskeleton „megemeli és támogatja” a munkás karját, hogy segítsen neki a feladatok elvégzésében. A Ford szerint a technológia használatának eredménye, hogy 75 százalékkal csökkent az elvesztegetett holtidő a munkafolyamatok végzése között.
„Az Eksóval a küldetésünk az emberi teljesítőképesség növelése, a fizikai korlátok kitolása. Örömmel mondhatom, figyelemre méltó eredményeket érünk el – nyilatkozta, Jack Peurach, az Ekso Bionics elnöke. – A Forddal kötött együttműködés még komolyabb előrelépési lehetőséget kínál a területen.”
Forrás: youtube, Ford