Az Egyesült Államok hadserege a mesterséges intelligenciát veti be, hogy észlelje a speciális járművek alkatrészeinek hibáit. Ezzel azt próbálják megakadályozni az amerikaiak, hogy bevetés közben mondjon csődöt a csúcstechnika.
Nyilvánvaló, azzal nincs mit tenni, ha az adott harci jármű megsemmisül az akcióban, de az nagy segítség, ha egy rendszer folyamatosan ellenőrzi például a harckocsi alkatrészeit és értesítést küld az esetleges részhibákról. Úgy tűnik, az ipari felhasználásra szánt mesterséges intelligencia tökéletes megoldás lehet a problémára.
Speciális szoftverek fejlesztésére szakosodott cég nyert 1 millió dolláros, azaz körülbelül 357 millió forintos megbízatást, hogy lássa el a megfelelő rendszerrel a 6,55 méter hosszú, 3,6 m széles, 2,98 m magas, 27,6 tonnát nyomó Bradley Fighting Vehicles harckocsit.
A cél a hibák előrejelzése, a nem tervezett karbantartási munkálatok csökkentése és a javítási műveletek hatékonyságának javítása. A rendszer egyébként már telepítve van különböző ipari ágazatokban és rengeteg üzemórát „gyűjtött” össze.
A Bradley harci járművet 1981-ben vezették be, s azóta több mint 6700 darab készült belőle, természetesen több változatban. Jelenleg egyike a legszélesebb körben használt katonai gépeknek, a világ több pontján lát el békefenntartó, illetve harci feladatokat.
„A hadsereg rendelkezik a legkifinomultabb és legfontosabb eszközökkel, amire a nemzetbiztonsági kérdésekben támaszkodhatunk – nyilatkozta Ganesh Bell, a szoftverfejlesztő cég elnöke. – A mesterséges intelligencia használatával elérhetjük, hogy a Bradleyk mindig készen álljanak, ne jelentsen gondot, ha a bevetésükre van szükség.”