Legfrissebb hírek ÚJ

400 lóerős lesz az új összkerekes Ford Focus RS

400 lóerős lesz az új összkerekes Ford Focus RS

A Ford nyugdíjazza a harmadik generációs Focust és hamarosan jön a vadonatúj sorozat. Természetesen az összkerekes izomváltozat, az RS sem lép le a színről, 2020-ra várható az aszfaltszaggató, mégpedig 400 lóerős csúcsteljesítménnyel.

Képgaléria megtekintése (5 db kép)
Még várat magára
2020-ban érkezik az új Ford Focus RS

A Mercedes ellenfele kíván lenni a Ford, hiszen a stuttgartiak bejelentették, a következő A45 AMG-ben 2 literes, 400 LE-s aggregát dolgozik majd. Az amerikaiak válasza a Focus RS, amelynek 2,3 literes motorja enyhe hibridrásegítést kap.

Képgaléria megtekintése (5 db kép)
Nem valószínű...
Vajon, kombiként is készül a modellből izomverzió?

Mindenesetre érdekes a helyzet. Gondolta volna bárki, bármikor, hogy a Ford egyszer a Mercedes-AMG-vel vetekszik majd? Igaz, egyelőre képlékeny – vagy inkább fogalmazzunk úgy, titok –, miképpen fest majd a 2020-as RS, de Kleber Silva virtuáldizájner a számítógépe segítségével elképzelte a modellt.

Képgaléria megtekintése (5 db kép)
Álomvilág
Kleber Silva fantáziája szárnyalt: megálmodta az új Focus RS-t

A brazil tervező a hatchback mellett szedánt alkotott, s a jelenlegi formavilágba is belepakolta a gondolatait. Ami viszont teljesen biztos, hogy a „Drift” módot megkapja az új generáció, azaz továbbra is lehet majd játszadozni az aszfaltszaggató Focus RS-sel.

Képgaléria megtekintése (5 db kép)
Móka
Drift-mód is lesz benne

Amíg kiderül, milyen lesz az új Focus RS, itt egy kis szösszenet, mire képes az erőgép mostani változata:

 

 

 

Forrás: youtube