Az amerikai hadsereg folyamatosan újítja technikai repertoárját, így például a GPS navigációs rendszereket, a telefonokat, a terepjárókat – mostanában az összkerekes önjáró autók fejlesztései vannak előtérbe helyezve.
Ám ahelyett, hogy a Pentagon kizárólag a saját speciális részlegére bízná a feladatot, olyan cégektől várja az alapokat, mint a Waymo, az Uber Technologies és a General Motors. Igaz, ennek előnye is van: mielőtt a fejlesztések az utcára kerülnének, már ki is próbálhatják a modelleket.
A Defense Advanced Research Projects Agency, (DARPA) már évek óta finanszírozza az autonóm járművek kutatását, sőt az önjáró autók versenyét is támogatja. A katonai vezérkar azonnali igényt tart a maguktól működő járművekre, mivel a harci zónák áldozatainak több mint a fele az élelmiszer-, az üzemanyag- és egyéb szállításokat végző egységek tagjai közül kerülnek ki.
„Nagyon sebezhető vagy, amikor ilyen feladatokat végezel – mondta Michael Griffin kutatási és mérnöki védelmi miniszter. – Amennyiben beküldhetünk az adott területre egy önjáró modellt, s ezzel nem sodorjuk veszélybe az embereket, akkor miért ne tegyük?”
A Pentagon közel 700 milliárd dolláros (207 ezer milliárd forintos) költségvetésből gazdálkodhat, hogy az autonóm vezetési módozatot tökéletesre fejlessze. A cél az, hogy „pilóta” nélküli tankokkal és intelligensebb járművekkel dolgozzanak például a bombák hatástalanításánál vagy a rizikósabb területek feltérképezésénél.