Eddig a Stelvio crossover jelentette a kínálatot az olasz sportos prémium márkánál, de a hírek szerint a Jeep Compass alapjaira építenek egy nagyobb, igazi SUV-t.
Persze nemcsak hasraütésszerűen derült ez ki, nem egy légből kapott ötletről van szó, hanem arról, hogy a cégcsoport az FCA elkülönített egy komoly összeget, konkrétan 5,7 milliárd dollárt, vagyis 1629 milliárd forintot fejlesztésre, kimondottan arra a célra, hogy az olasz márkái rágyúrhassanak a városi terepjáró gyártásra.
Az akció első nyertese az Alfa Romeo lesz, amely valóban nagyon fiatal ebben a szegmensben a Stelvióval, ezért mindenképpen szeretné a vezérkar, ha bővülne a kínálata. Éppen ezért jöhet egy nagyobb városi terepjáró, amellyel nagyot is lehetne szakítani a piacon.
Persze azért észszerűen próbálják megoldani a projektet, nem a nulláról kezdik, ugyanis a cégcsoporthoz tartozó Jeep kölcsönzi a Compass platformját az új verdának. Így azért lényegesen egyszerűbb lesz megalkotni az új vasat, amely a Fiat Pandából pedig a hibrid hajtásláncot kapja meg.
Az egyelőre nem lehet tudni, mi lesz a neve és látványterveket sem lobogtattak még az olaszok, de állítólag jövő év végén már lehet, lesz koncepciómodell egy év végi autószalonon. Azt pedig szintén érdeklődve várhatjuk, hogy az FC többi olasz márkája: a Fiat, a Lancia, a Maserati és természetesen a Ferrari mikor jelentkezik majd új SUV-val a direktívának megfelelően.