Szaúd-Arábia szinte teljesen felfedezetlen terep a terepralisok számára, még akkor is, ha rendeznek majd ősszel egy-két rövidebb versenyt, amelyre biztosan elutazik az élmezőny. De a versenyzők nagy része úgy érkezik majd meg a januári Dakar helyszínére, hogy csak fényképeken látta a tájat.
Így azután fokozott figyelem irányul majd a navigátorokra, például az Opel Dakar Team tagjára, Bunkoczi Lászlóra is, akiknek változatos helyszíneken kell majd „végigvezetniük” pilótáikat – ráadásul a lehető leggyorsabban.
Az útvonal részleteiről túl sokat még nem lehet tudni (az elnagyolt térkép a fontos apróságokat elfedi), ám az biztos, hogy a mezőny látogatást tesz az üres negyedbe... Itt a homok az úr, amerre a szem ellát – csak néhány kis falucska vagy oázis jelent változatosságot a szemnek. A dűnék 250 méter magasak, ami még a legrutinosabb dűnemászóknak is nagy kihívást jelent majd. Hát még a navigátoroknak...
Szaúd-Arábia a 30. ország lesz, amely vendégül látja a Dakar-mezőnyt, s a 38. amelyben a Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős megméreti magát versenykörülmények között. Három nagyváros határozza meg az útvonalat: Dzsidda testesíti meg a történelmi gyökereket, a főváros, vagyis Rijád a királyság erejét jelképezi, amely határozottan a jövő felé fordul, amit a Qiddiya projekt is szimbolizál.
És még egy adalék: amíg hazánk területe 93 ezer négyzetkilométer, addig Szaúd-Arábia több mint 2 millió négyzetkilométeren terül el, szóval bőven van lehetőség arra, hogy a Dakar-mezőny új tájakat fedezzen fel, hódítson meg.
Forrás: youtube