címke: 1. szakasz

Dakar 2023: kiesett a motoros címvédő, az Audi megint nyert

A 2023-as, szaúdi Dakar-rali prológot követő első valódi versenynapján bukott és kiesett a brit Sam Sunderland: a GasGas címvédő motorosát kórházba kellett szállítani. Az autósoknál viszont az elektromos Audi maradt fókuszban, hiszen a spanyol Carlos Sainz „behúzta” a szelektívet.

bővebben ...
Dakar 2022: Al-Attijah erőfitogtatása az első szakaszon

A 2022-es esztendő első napján elkezdődött a Dakar-rali, a világ leghíresebb terepversenye. A mezőnyre bemelegítésként egy 19 kilométeres mért rész várt Dzsidda és Hail között, az úgynevezett kvalifikációs szakaszt az autósoknál a háromszoros győztes katari Nasszer al-Attijah (Toyota) nyerte, az elektromos Audival induló, szintén háromszoros bajnok spanyol Carlos Sainz pedig másodikként végzett. A kamionosoknál a Kamaz tarolt.

Dakar 2021: a KTM és a Mini oktatott az első szakaszon

Három, kettő, egy… Rajt! Az első szelektív szakasszal elkezdődött az éles küzdelem a 2021-es Dakar-ralin. A 277 kilométeres mért részen a motorosoknál a kétszeres győztes ausztrál Toby Price (KTM), az autósoknál a háromszoros bajnok, címvédő spanyol Carlos Sainz (Mini) csapott oda az asztalra, s bizony a nagymenőknek is gondot okozott az első szaúdi pálya teljesítése.

Türkmén Desert Race: fárasztó kezdés, Szalayék a 11. helyen

Fárasztó. Ha egy szóval kellene jellemezni a Türkmén Desert Race első szakaszát, akkor ez lenne az. Végeláthatatlan, ráadásul nagyon puha, vendégmarasztaló dűnesoron kellett átverekednie magát a mezőnynek bemelegítésként. Már amennyire lehet bemelegítésnek titulálni 40 Celsius-fokban 247 versenykilométert. Szalay Balázs és Bunkoczi László mindenesetre rettenetesen elfáradt – az autós mezőnyben a 11. helyről várja a folytatást.